-
Gold Curved TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Gold Straight TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Isolation & Classic Lash Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Gold Volume 1 TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Lash Artist to Lash BrandBecoming A Lash Brand is finally here! This class took me months to write, film & edit because it's packed with so much information. The class is split into 2 sections: my journey & my top 10 tips. The duration is 40 minutes and every second is high value! Once you...
- Regular price
- £99.00
- Regular price
-
£199.00 - Sale price
- £99.00
- Unit price
- per
-
Lash CleanserOur luxury fragrance free lash cleanser is multipurpose and fit for all styles of lashes and skin types. It can be used to clean natural lashes as well as extensions. We upgraded this product and made it less watery than most cleansers, so it doesn't easily leak into the eye...
- Regular price
- £12.99
- Regular price
-
- Sale price
- £12.99
- Unit price
- per
-
Lash Tech To 6 Figure Business EbookDo you wanna know how to turn your lash business into a 6 figure business? You're in the right place! In this Ebook I collaborated with The Lash Hause to give you the keys to success in the lash industry! We discuss both of our journeys in this industry and...
- Regular price
- £1.99
- Regular price
-
£19.99 - Sale price
- £1.99
- Unit price
- per
-
Mastering The M CurlIn this Ebook I go over the latest trend, M curls! I discuss everything I've learned about this fascinating curl, as well as my top tips to get the perfect fan every time.
- Regular price
- £0.99
- Regular price
-
£9.99 - Sale price
- £0.99
- Unit price
- per
-
Micro Brushes (100) - Glitter blueThese micro brushes are multi purpose, however they're mainly used for applying primer and bonder. Each pack contains 100 micro brushes.
- Regular price
- £4.99
- Regular price
-
- Sale price
- £4.99
- Unit price
- per
-
Micropore TapeMultifunctional & ideal to use when taping the bottom lashes when doing lash treatments. Easy to apply and remove. Sold individually.
- Regular price
- £2.50
- Regular price
-
- Sale price
- £2.50
- Unit price
- per
-
Peach Cream Remover (10G)We recommend applying this remover with a microbrush, to ensure the remover attaches to the point of the adhesive. Once left for 5-10 minutes, the lashes will start to slide right off!
- Regular price
- £12.99
- Regular price
-
- Sale price
- £12.99
- Unit price
- per
-
Perfect Pinch GuideThis guide is all about the pinching technique, I never learned this technique when I learnt how to do lashes so I taught it myself over the years, this guide contains my tips and tricks I use to create wide fans with thin bases.
- Regular price
- £0.99
- Regular price
-
£4.99 - Sale price
- £0.99
- Unit price
- per
-
Pink Lemonade Angled TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Pink Lemonade Curved TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Pink Lemonade Straight TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Isolation & Classic Lash Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Pink Lemonade Volume 1 TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Pink Lemonade Volume 2 TweezerAll of our tweezers have a super fine point and a very strong grip. They are the suitable size for eyelash treatments, and are very reliable. Recommended for: Russian Volume & Classic Application.
- Regular price
- £14.99
- Regular price
-
- Sale price
- £14.99
- Unit price
- per
-
Step By Step Styling GuideIn this 16 page guide, I go over how I create my signature short & wispy sets, including tips for narrow fans and sharp spikes.
- Regular price
- £0.99
- Regular price
-
£9.99 - Sale price
- £0.99
- Unit price
- per
-
Tape - PinkThis tape comes in 6 colours and is great for clients with sensitive skin, it peels off super easy with no tugging.
- Regular price
- £2.50
- Regular price
-
- Sale price
- £2.50
- Unit price
- per
-
The Big Business EbookI collaborated with my sister Naomi on this manual, she runs three successful lash salons as well as her own product range and training company. We wanted to create a manual that discussed the different sides of this industry, such as becoming a successful fully booked lash tech, to owning...
- Regular price
- £1.99
- Regular price
-
£19.99 - Sale price
- £1.99
- Unit price
- per
-
Velvet ClassicThe Velvet Classic collection comes in a wide range of variations and specialises in dark, dense & fluffy individual classics. They are super easy to use and are 16 rows per box.
- Regular price
- £10.99
- Regular price
-
£10.99 - Sale price
- £10.99
- Unit price
- per

